רוצים לעבור? קחו סולם: דיירי רחוב מנחם בגין שבשכונת מוריה מתקשים, לטענתם, לחנות ולחצות את הכביש וחוששים לתת לילדים לצאת לרחוב. הסיבה: המדרכה בקירבת הבתים גבוהה כמעט פי שניים מהרגיל.
בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"
"המדרכה לכל אורך הרחוב גבוהה בצורה בלתי רגילה", מספר א'. "אי אפשר לחנות בצמוד לעירייה כי אז אי אפשר לפתוח את דלת המכונית. אז אנשים חונים במרחק מהמדרכה ומסכנים את התנועה בכביש".
א' מספר כי מלבד מעבר אחד בין הכביש לחניון תחתון, לכל אורך המדרכה אין ירידה לעגלות ילדים וכיסאות גלגלים. "יש לי ילדה בת שנתיים ואני לא נותן לה להתקרב לשם. חוץ מהעובדה שזה כביש, אם היא תנסה לרדת את המדרכה הזאת היא עלולה להיפצע".
לדבריו, הוא ואישתו פנו למוקד העירוני, אך שם נאמר להם שאין צפי לסיום סלילת הכביש ושיפור המדרכה. "זה אפילו לא בתוכניות שלהם. הם חוצפנים. נכון שזאת שכונה חדשה אבל המדרכה הזו מסוכנת לילדים ולמבוגרים".
"יש לי תינוק, וכדי לרדת עם העגלה מהמדרכה אני צריכה ללכת עד לירידה מהחניון", מספרת ג'. "לרדת סתם ככה מהמדרכה זו סכנת נפשות, התינוק עלול להפצע". לדבריה, בימים אלה מכשירים במקום גן ילדים, והכביש צפוי להיות צפוף יותר. "בגלל המדרכה כולם חונים פה בצורה מסוכנת. עכשיו יתווספו לזה עוד מכוניות וילדים שיסתובבו פה חופשי. עוד יהיה כאן אסון".
העירייה בתגובה: "שכונת מוריה נמצאת בימים אלה בתהליכי בנייה ופיתוח ולכן עדיין לא הושלמה עבודת ריבוד הכבישים. היום נסלל בסיס הכביש בלבד כאשר עם התקדמות הפיתוח וסיום הבנייה יושלם הריבוד הסופי של הכביש וכתוצאה מכך גם יצטמצם הפער בין שפת המדרכה לכביש באופן רגיל כפי שקורה בשאר שכונות העיר. אם יש בעיות מעבר נקודתיות התושבים מוזמנים לפנות אלינו על מנת לתת מענה זמני".