נזהרים בדרכים וחוסכים פקקים: שלושה בתי ספר יצטרפו בתקופה הקרובה לפרויקט "עיניים בדרכים" המוכר גם כ"נשק וסע", כך עדכן מנהל אגף השרות בעירייה, יעקב כהן, במהלך ישיבת ועדת התחבורה שהתקיימה בשבוע שחלף. כידוע, בעיר פועל פרויקט "נשק וסע" בשישה בתי ספר: רמון, דורות, אופק, עמית, נתיב זבולון ובית הספר היסודי של יחד.
במהלך השבועות האחרונים פנו נציגי ההורים בבתי ספר שבטי ישראל, עידנים ובית הספר הממלכתי בשכונת מוריה וביקשו להרחיב את הפעילות גם בבית ספרם, כאשר בשבטי ישראל הפרויקט כבר פועל. הפרויקט נעשה בשיתוף ובמימון הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, משרד התחבורה.
עוד עדכן כהן כי חברת "ויאוליה" הוסיפה שני קווי אוטובוס, תגברה שלושה קווי שירות נוספים ועדכנה מסלול של קו נוסף במהלך החודש האחרון, בהתאם לצורך התלמידים המשתמשים בקווי התחבורה הציבורית. כהן הסביר כי בתום חודש הלימודים הראשון ישבו נציגי העירייה עם נציגי חברת התחבורה לפגישה משותפת במהלכה הוצגו נתונים על הצרכים של התלמידים בכל הקשור לנסיעה בקווים ציבוריים במטרה להפיק לקחים לקראת המשך שנת הלימודים.
בעקבות אותה ישיבה נקבע כי החברה תוסיף קו אוטובוס לטובת תלמידי בית הספר הדמוקרטי הלומדים בשנה זו במבנה הקודם של בית הספר רעים, קו חדש נוסף עבור תלמידי התיכון "מעוף ברנק וייס" הלומדים ברעות ביפה נוף. עוד נמסר כי הקו המקשר בין שכונות השבטים ומוריה לתיכון מכבים רעות תוגבר כמו גם קו 14 המגיע למבנה תיכון יחד וכן הקו המגיע לישיבה התיכונית ולאולפנה.
כמו כן, חברת התחבורה ביצעה בנוסף לשינוים אלו גם התאמות של שעות נסיעת האוטובוסים לשעות סיום הלימודים של בתי הספר בעיר.כהן הוסיף כי קו מספר 1 הרחיב את מסלול נסיעתו גם לרחובות החדשים בשכונת הכרמים וכן שבימים אלו נבדקת האפשרות לתגבר את קווי האוטובוס המקשרים בין העיר לבית הספר על"ה בלוד.
פרסום ראשוני: 07:49 , 27.10.10