התושבים לא מאמינים: בניגוד לתוכניות שהכירו כאשר קנו את בתיהם, החליטה העירייה לאחרונה להקים מול הבית, במרחק קטן מאוד מבתי התושבים, מגרש כדורסל חדש. "המרחק בין המגרש לכביש (ובהתאם לבתי המגורים) הוא אפסי וגדר חיה לא תספיק לעצור ילד שירוץ אחרי כדור טועה", התלוננו השכנים בעירייה. "לא קיים בכל מודיעין מגרש כדורסל בקרבה כה רבה לכביש, כפי שמתוכנן בעמק זבולון".
השכנים טוענים כי המגרש המתוכנן יגרום להם גם למטרדי רעש ונוף. "במקום נוף ירוק של גינה ופארק שישתקף מחלוננו, נעמוד מול פיסת אספלט ורעש אין סופי של כידרור יומם ולילה".
נציגי התושבים פנו לעירייה כמה פעמים בנושא הזה, אך לטענתם, בעירייה מסרבים להזיז את המגרש המיועד ממקומו. "גם באתר העירייה לא מופיע המגרש הזה", טוען ניר הירש, תושב הרחוב. "כנראה גם שם מבינים שאת המפגע הזה צריך להצניע".
במכתב ששלח הירש לעירייה בנושא, קובל הירש עוד כי "פחות מ-100 מטר ממקום המגרש המתוכנן יש שני בתי ספר עם מגרשי כדורסל, באולם ותחת כיפת השמים. יש מגוון רב של שטחים פתוחים, רחבים ורחוקים ממכוניות ובתים שבהם ניתן להשתמש לטובת בניית מגרש כדורסל".
"בקצה רחוב עמק זבולון יש די והותר מקום לבנות מגרש כדורסל ולא להפריע לשכנים המתגוררים בסמיכות", הוא מסביר. "למגרש כדורסל מול הבית תהיה השפעה שלילית ביותר על איכות החיים שלנו, ולא לשם כך עברנו למודיעין, עיר העתיד".
השכנים מציעים לעירייה לבנות במגרש המיועד מגרש החלקה על סקטים או מגרש ללימוד רכיבה על אופנים לדבריהם, "יש דרכים רבות לנצל שטח זה לתועלת הציבור בלי לפגוע בתושבים".
מעיריית מודיעין נמסר בתגובה: "בעמק זבולון ישנו מגרש כדורסל בקצה המזרחי של הרחוב. המגרש פעיל ונהנים ממנו רבים מתושבי השכונה שהם אלה שפנו בבקשה להקים מגרש נוסף ולכן הוחלט לעשות כך. מקרה זה אינו שונה ממגרשים אחרים ברחבי העיר הנמצאים בסמוך לבתי תושבים, חלקם מגרשים פתוחים וחלקם כחלק מבתי ספר המשמשים את התושבים בשעות אחר הצהריים. במבנה התכנוני של העיר נקבע כי העמקים הם הצירים המרכזיים של השכונות ובהם ממוקמים בין השאר מוסדות ציבור, מוסדות חינוך ואלמנטים נוספים המיועדים לשימוש הציבור הרחב".
פרסום ראשוני: 07:55 , 24.10.10