מותק, הילדים נעלמו: כשילד אחד יוצא לבדו מהגן שלו בלי שישימו לב, זה עניין חמור מאוד. אבל כשחמישה ילדים נעלמים ללא ידיעת הצוות המטפל, זו כבר קטסטרופה.
האירוע התרחש לפני מספר ימים. הורים שהגיעו לקחת את ילדיהם בני 5-6 מאחד הצהרונים במודיעין, נחרדו לגלות כי הם אינם בכיתה, ולבנות השירות שהשגיחו על הילדים לא היה מושג איפה הם. לאחר כמה דקות של חיפושים נמצאה קבוצת הילדים מעבר לגדר, בגן הילדים הסמוך, כשהם בריאים ושלמים. "הבן שלי סיפר לבעלי שהוא וארבעה מחבריו החליטו לצאת מהכיתה ולטייל", סיפרה אחת האמהות. "אף אחד לא שם לב שהם נעלמו".
לטענת אם נוספת, יום קודם לכן הבחין הורה שהגיע לגן כי הילדים משחקים ללא השגחה והעיר על כך לבנות השירות שהיו באותו הזמן בחדר. "הבן שלי הגיע הביתה וסיפר לי שהוא וחבריו הלכו לבקר את הגננת בגן ליד. שאלתי אותו אם הוא סיפר למישהו שהוא הולך, והוא ענה שלא היה עם מי לדבר", סיפרה האם. "מבנה בית הספר בנוי כך שבין הכיתות וגני הילדים יש גדר מפרידה ויש שומר אחד שמשגיח על כל המתחם. הילדים לא עברו את השומר, רק חצו את הגדר, אבל מה שמפריע לנו זה שאף אחד בכיתה לא שם לב שהם נעלמו".
לאחר האירוע פנו ההורים להנהלת הצהרון, שזכתה במכרז להפעלתו, ודיברו עם המנהל. הם דרשו שהילדים יקבלו גננות מקצועיות ולא בנות שירות לאומי (בנות 18-19) וכן דרשו שהנהלת הצהרון תפקח על הילדים "בעשרים עיניים", כהגדרת ההורים.
מנהלת בית הספר, שקיבלה דיווח על העניין, הבטיחה לטפל בנושא בחומרה. חשוב לציין, כי למנהלת בית הספר אין כל אחריות בשעות הצהרון אך לדברי ההורים, "המנהלת הייתה יותר מבסדר. היא הבטיחה שתעשה הכול כדי שדברים כאלה לא יקרו שוב".
בצהרון מתייחסים בחומרה רבה לאירועים. "ניהלנו תחקיר לגבי הנושא, הסקנו מסקנות וכבר ביום ראשון בבוקר קיימנו ישיבה דחופה בנושא", מספר מנהל הצהרונים. "הנהלים חודדו והובהרו שוב לכל העוסקים במלאכה ונדאג לכך שאירוע כזה לא יישנה. חשוב לציין שבצהרון עובדים אנשי מקצוע, ואנחנו דואגים להמשך היערכות מסודרת. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם ההורים ומנהלת בית הספר, הפקנו את הלקחים ועתה נמשיך ונתקדם לשנה טובה ומוצלחת".
פרסום ראשוני: 07:52 , 13.09.10