ביום חמישי שעבר הלכה לעולמה אחרי מחלה קשה העיתונאית המוערכת תושבת מודיעין ריקי הראל. במודיעין עדיין מתקשים לעכל את הפרידה.
ריקי הראל ז"ל וראש העירייה, חיים ביבסריקי הראל ז"ל וראש העירייה, חיים ביבס
ריקי הראל ז"ל וראש העירייה, חיים ביבס
(צילום: פרטי)
הראל ז"ל (61) היתה מהעיתונאיות הראשונות בעיר וליוותה את שלבי הקמתה. היא היתה ידועה בהגינותה ויושרתה המקצועית והיתה דעתנית, נשכנית וחרוצה, ולא ויתרה למושאי כתיבתה. בשנים האחרונות פרשה מהעיתונות המקומית ועבדה ברשות שדות התעופה.
היא היתה הצעירה מבין חמישה אחים ואחיות ואיבדה אח אחד במלחמת יום כיפור.
ביום שישי שעבר הובאה הראל למנוחת עולמים בבית העלמין במודיעין. רבים מחבריה בעיר, בהם עיתונאים ותיקים, ליוו אותה בדרכה האחרונה.
הראל עבדה שנים רבות בעיתון "ידיעות מודיעין". השבוע ספד לה העורך הראשון של 'ידיעות מודיעין', רוני ברזלי: "מותה של ריקי הפתיע רבים. זוהי בשורה קשה ועצובה. ריקי הצטרפה לעיתון מודיעין מרשת "ידיעות תקשורת" סמוך לכניסתו של העיתון לזירה התקשורתית המקומית. ריקי היתה עיתונאית חרוצה שפעלה בעיקר במישור המוניציפלי והחברתי וראתה בעבודתה שליחות ציבורית. בדרכה המיוחדת עם רגישות לעוולות חברתיות, חשפה כשלים והאירה נושאים חברתיים שהניבו מזור לתושבי האיזור. ריקי היתה עיתונאית אכפתית שלמרות המשברים הקשים בחייה פעלה תמיד עם לב ונשמה. עיתונאית ערכית, יסודית, הגונה ואהובה. עצוב. זהו אסון גדול, יהי זכרה ברוך".
גם ראש העירייה, חיים ביבס, ספד להראל עם היוודע דבר מותה: "הערב התבשרנו על פטירתה של ריקי הראל, מוותיקות העיתונאים, אשר סיקרה את העיר עוד מימיה הראשונים. הקשר שלי עם ריקי הראל לא היה אופייני לקשר בין עיתונאית לנבחר ציבור. ריקי היתה עיתונאית הגונה וסקרנית, שהעמיקה בנושאים שאותם בחרה לסקר, ומעבר לכל ריקי היתה חברה טובה ואשה נפלאה. ריקי אהובה שלנו, נזכור אותך, את החיוך שלך ואת הלב הרחב שלך. נוחי על משכבך בשלום".
חבר המועצה אלעד שמעונוביץ, שהיה דובר העירייה בימים שהראל היתה כתבת, כתב עליה: "ריקי הראל ז"ל היתה מחלוצות התקשורת המקומית של מודיעין עוד בראשיתה. עיתונאית מקושרת ומוכשרת שמכירה כל אושיה וכל פינה בעיר החדשה שרק זה עתה קמה. כאשר מודיעין החלה להתאכלס, עובדי העירייה הראשונים נכנסו למשרותיהם ונבחרי הציבור הראשונים החלו את כהונתם, צמחה לה בעיר תקשורת מקומית חזקה ודומיננטית. המשפט השחוק של 'כלב השמירה של הדמוקרטיה' היה רלוונטי מתמיד בתחילת שנות ה־2000, הרבה לפני דור הרשתות החברתיות. לעיתונות המקומית היה מקום חשוב בביקורת ציבורית, במה למחאות תושבים, דיווח על טעויות ושגיאות של הרשות המקומית – דברים שכמעט מרגישים לנו דמיוניים בשיח התקשורתי הארצי שאנחנו מכירים היום, בעידן הפייק ניוז".
עוד ציין שמעונוביץ כי ריקי הראל היתה עיתונאית דעתנית, נשכנית וחרוצה 'שעשתה' לא מעט צרות לנשואי סיקורה. "מקצועיות וחתירה לאמת כדי לשמור על העיר שלנו ועל הבית היו נר לרגליה לאורך כל שנותיה המקצועיות בתקשורת", כתב. "במידה רבה עבודתה החשובה השפיעה רבות על התנהלותה של העירייה, שקיפותה כלפי הציבור ואמות המידה הגבוהות של ניקיון כפיים שבה היא מתנהלת – דבר שלצערנו כבר לא מובן מאליו כיום ברשויות מקומיות אחרות בישראל. יהי זכרה ברוך".