הפוגה קלה בחדשות הקורונה עם סיפור מחמם לב במסגרת הצבא. לפני כשבועיים נערך יום תרומות בבסיס טירונים דותן (מחנה 80) ובו תרמו החיילים במגוון תחומים - תרומות דם, תרומת שיער וחתימה על כרטיס אדי. התרומה היא מסורת מוכרת בבסיס אשר דואגים לשמר. בין התורמות – מפקדת הבסיס בחצי שנה האחרונה סא"ל מזי סוויסה ומפקדת פלוגת חץ, סגן נעה להב, שתיהן תושבות מודיעין.
סא"ל סוויסה (35) גרה במודיעין בזוגיות, ואמא לילדה בת עשר. "כחלק מהתוכנית החינוכית שלנו והתפיסה שלי לגבי חינוך בצבא והתפקיד של המפקדים, אני מאוד מאמינה בעשייה למען הקהילה", סיפרה.
תרומת השיער של הקצינות ממודיעיןתרומת השיער של הקצינות ממודיעין
סא"ל מזי סוויסה תורמת שיער
(צילום: דובר צה"ל)
סוויסה מוסיפה: "אחד הדברים שאנחנו עושים הוא יום תרומה לקהילה בתוך היחידה. ביום הזה זימנו את עמותת 'פלא' - פיאה לכל אישה, שעוסקת בלסייע לנשים שחלו במחלת הסרטן לקבל פיאה לכל אישה בעלות מאוד סמלית. במסגרת הפעילות של בסיס הטירונים הזמנו את אנשי 'פלא', הזמנו גם את מד"א לתרומת דם ופתחנו עמדה של 'אדי'. התחברנו לדודיק ספר ממודיעין ממספרת 'דודי אקסל', שעושה את הפעילות הזאת כבר תקופה. במסגרת ההתנדבות הזאת והבאנו אותו ליחידה להיות שותף איתנו בדבר הזה".
הסא"ל אומרת כי זאת זכות גדולה כל עוד אתה מסוגל לתת מעצמך בכל דרך שיש לך. "אני רואה בזה חלק מהמנהיגות של המפקד. אנחנו מלמדים את המפקדים שלנו את המושג מפקד ומסבירים להם איזה ערך ערכי וחינוכי יש להם וזה חלק מזה להיות מובילים גם בקהילה ולהיות באמת דוגמה. אני רואה בזה דוגמה אישית מאוד גדולה לכן תרמתי את השיער שלי ויש לי שתי מ"פיות שתרמו שיער. השתדלנו שכל שרשרת הפיקוד הבכיר שכוללת לא מעט נשים תהיה חלק משמעותי מזה ותיתן דוגמה מנהיגותית".
תרומת השיער של הקצינות ממודיעיןתרומת השיער של הקצינות ממודיעין
אחת הקצינות עם הספר דודיק
(צילום: דובר צה"ל)
סא"ל סוויסה כאמור תרמה שיער עבור חולות סרטן שנזקקות לפיאה. "הפעם האחרונה שתרמתי הייתה לפני ארבע שנים ומאז לא הסתפרתי אז היה לי מספיק שיער לתרום. אנחחנו לחלוטין רואים בזה חלק מהדוגמה האישית וממה שמצפים מהמפקדים שלנו ואני רואה בזה זכות גדולה לסייע ולעזור".
גם סגן נועה להב, בת 23, גרה במודיעין, מ"פ טירונים בבט"ר דותן גם כן תרמה שיער באותו היום. "היה יום תרומות בבסיס, גם תרומות דם וגם תרומות שיער. זה היה הפנינג שכולם יכלו להשתתף בו. אני תרמתי שיער. זה משהו שמאוד חשוב לעשות. זה מאוד מרומם. לא הייתי בטוחה שיש לי מספיק שיער כי תרמתי לפני שנה אבל היה לי מספיק. אני מאוד שמחה שעשיתי את זה".
תרומת השיער של הקצינות ממודיעיןתרומת השיער של הקצינות ממודיעין
תרומת השיער של הקצינות ממודיעין
(צילום: דובר צה"ל)