אירוע חגיגי נערך השבוע לרגל פתיחת תערוכה מיוחדת במינה, המוקדשת למין הנשי: 50 גוונים של נשים, שנערכה באולם עינב, במודיעין.
לתערוכה שמוצגת על ידי עמותת יוניטי ארט, בראשות מרייה פרייגר, הגיעו כ-350 נשים מכל רחבי הארץ, שנחשפו ל- 20 אמנים ישראליים, שהציגו מגוון רחב של עבודות בהשראת נשים, בטכניקות שונות. פתיחת התערוכה כללה השקת ספרה החדש "דקל על אספלט" של הסופרת אלנה אולנובסקאיה, שהגיע לפתיחה במיוחד מבוסטון וספרה יתורגם בקרוב גם לעברית.

אלנה אולנובסקי, מריה פרייגר וטטיאנה קורןאלנה אולנובסקי, מריה פרייגר וטטיאנה קורן
אלנה אולנובסקי, מריה פרייגר וטטיאנה קורן
(צילום: אנה ורד רוזין )

שרון זילברצ'יביג, אנאל קרישטיין, נטלי וורבלבסרי, מריה פרייגר, ברברה טושנירשרון זילברצ'יביג, אנאל קרישטיין, נטלי וורבלבסרי, מריה פרייגר, ברברה טושניר
שרון זילברצ'יביג, אנאל קרישטיין, נטלי וורבלבסרי, מריה פרייגר, ברברה טושניר
(צילום: אנה ורד רוזין)

מרייה פרייגר יו"ר העמותה פתחה את האירוע ואמרה: "האישה היא חלק ניכר בכל תרבות, עליה נכתבו שירים, אגדות, מיתוסים. בתערוכה החדשה אנו מנסים להביא חלק מאוד קטן ממנה".
עוד עדכנה מריה שהתערוכה פתוחה לקהל הרחב והמבקרים יכולים להיחשף לעבודות פופ ארט של אמן שרון זילברצוויג המביא בדרך ייחודית את הפורטרטים של מדונה, מרלין מונרו ונשים מפורסמות אחרות, עבודותיה המפורסמות של האומנית נטלי וורובלסקי, בין היתר עם התמונה של נטע ברזילאי, צלליות של נשיות של האומן בוריס בילס אשר יוצר את יצירותיו מקפה, מעיין מגריש, אומנית צעירה בת 12 בלבד שעד לא מזמן 15 מעבודותיה הוצגו בגלריה בחולון ולפי מבקרי אומנות צפויה לעתיד מזהיר. כמו כן, הקהל יכול לבקר בעולמות התוכן של נשיות שיצרו אומנים כמו ילנה קוגן, ג'וליה דיבגני, שרית פבליון, לובוב וויבודסקי ועוד.